fbpx

ИЗВЕСТУВАЊЕ > ИЗМЕНА НА ДАТА

Во овие неизвесни времиња, секојдневно се надевавме дека ситуацијата со коронавирусот ќе се сврти кон подобро. Меѓутоа, и покрај сите наши надежи дека секој следен ден ќе биде се помалку опасен по здравјето на граѓаните, мораме да бидеме рационални.

Стартот на Водно-Матка Треил Маратонот наближува, и подготовките за настанот се при крај – маичките се печатат, медалите се изработуваат, храната се набавува, волонтерските списоци се финализираат.

Сепак, ситуацијата е вон наша контрола т.н. виша сила каде што мораме да ги следиме директивите од нашата Влада и Здравствените институции.

Затоа, во интерес на здравјето на сите натпреварувачи, волонтери, навивачи и јавноста во целост, ве известуваме дека Водно-Матка Треил Маратонот го одложуваме!!

Новата дата на трката е 19.07.2020 година!!

Љубезно ве замолуваме да ја разберете и почитувате нашата одлука со оглед на моменталните околности.

Така што рокот за пријавување го продолжуваме до 14.07.2020 година а за оние кои ќе бидат спречени да учествуваат налето, а согласно со правилата на настанот, рефундираме 50% од уплатената стартнина. Доколку сакате да ви вратиме 50% од уплатените средства, ве молиме контактирајте не на vodnomatka@gmail.com.

За останатите кои ќе трчаат, земајќи в предвид дека јули месец во Скопје е многу топол одлучивме Водно-Матка 2020 да биде ноќна трка! Добро разбравте, ќе се трча ноќе во црна темница и тоа без месечина:
Водно-Матка Треил Маратон 42км – старт – 19.07.2020 во 00:01 часот (сабота кон недела).
Водно-Матка Треил 28км – старт – 19.07.2020 во 04:00 (недела).

Се друго останува исто! Доколку имате прашања и нејаснотии, пишете во коментари или приватна порака по ФБ или на меил. Спортски поздрав,
Организацискиот тим на Водно-Матка, ТРЕКС.

ПРИЈАВЕНИ УЧЕСНИЦИ

ВОДНО  ТРЕИЛ
Водно-Матка Треил Маратон

Пријавени учесници за Водно Треил

Ред. Бр.Стартен
БИБ Број
ИмеПрезимеПолГод. на
раѓање
ЗемјаКлуб
1511АлександарБранковиќМашки1981 МакедонијаPSDevelopment
2512CatherineKentЖенски1991 Велика Британија
3513EricRiceМашки1972 САД
4514SunchicaBliznakovskaЖенски1976 МакедонијаI love hiking Macedonia group
5515ИванПешовскиМашки1993 Македонија
6516BobanStojanovskiМашки1984 Македонија
7517PhliipEvansМашки1981 Велика Британија
8518СашкоЈосифовскиМашки1966 МакедонијаMTB-Istok
9519МаркоЃорѓиевМашки1989 Македонија/
10520MatejaDicoskaЖенски1993 Македонија
11521КристијанЈунузовскиМашки1994 МакедонијаГолем Празник
12522BorcheJankovskiМашки1993 Македонија
13523UrimBunjakuМашки1975 Косово
14524SlobodanStamatovskiМашки1975 МакедонијаNrc nike run club
15525StanimirkaTasevskaЖенски1954 МакедонијаSkobul
16526НиколаЃорѓиевМашки1983 Македонија
17527ТошеСтевковскиМашки1983 Македонија
18528VaskoRusevskiМашки1980 МакедонијаAllgaSan
19529ЗлаткоНиколовМашки1989 МакедонијаМТБ"ИСТОК"
20530ElmedinaSehratlikjЖенски1992 МакедонијаILoveHiking
21531WalterOrrМашки1964 САД
22532EwaPawlowskaЖенски1977 Полска
23533ИгорДичоскиМашки1989 Македонија
24534БороАпостолоскиМашки1968 МакедонијаEkipa.mk
25535НиколаСтаникевскиМашки1994 МакедонијаEkipa.mk
26536FaniHorvatЖенски1975 Македонија
27537DejanMihajlovskiМашки1978 Македонија
28538ALEKSANDARHRISTOVМашки1969 МакедонијаNRC - NIKE + RUN CLUB Skopje, Macedonia
29539ПанчеЗафировМашки1984 МакедонијаМТБ Исток
30540ВладимирСинђелићМашки1991 СрбијаЉуктен ПСД
31541MarijanZafirovskiМашки1981 МакедонијаPk makedon
32542ФилипХристовМашки1971 МакедонијаТрио Водно, Македонска Фаланга, I live hiking
33543ZarkoJurukovskiМашки1979 МакедонијаTRCANJE.MK
34544ToniDimitrovМашки1980 МакедонијаMakedon
35545ArtanBehluliМашки1974 Косово
36546МирјанаФилевскаЖенски1977 Македонија
37547SofijaFilipovikЖенски1972 МакедонијаTrex
38548VladoSimeonovМашки1970 МакедонијаMtb Istok
39549ВладимирЃорѓевиќМашки1979 МакедонијаBODYTEC.MK
40550VlatkoGrozdanovskiМашки1968 МакедонијаPSK GJORGI NAUMOV - BITOLA
41551ЗоранДеловМашки1969 МакедонијаТрио Водно, Македонска Фаланга
42552МајаБошкоскаЖенски1986 Македонија
43553LjubisaAndreicМашки1967 МакедонијаAnapurna
44554ДејанАнгелоскиМашки2000 Македонија
45555FrosinaMarinoskaЖенски1989 Македонија
46556DimitarPopovskiМашки1977 МакедонијаSNR
47557ФилипТројачанецМашки1989 Македонија
48558IvoMladenovskiМашки1981 Македонија
49559ArianShumkovskiМашки1980 Македонија
50560MichaëlVan BaelenМашки1992 БелгијаOK Zlatovrv
51561PecoStojkoskiМашки1965 МакедонијаAlfison
52562KrumJanevskiМашки1992 МакедонијаNRC – Nike + Run Club Skopje
53563DraganRajkovićМашки1971 СрбијаBRC Trail Crew
54564DraganKugovМашки1991 МакедонијаET
55565LjiljanaRajkovićЖенски1972 СрбијаBRC Trail CREW
56566ArberVitijaМашки1986 Косово
57567AtanasNedelkovskiМашки1980 МакедонијаDavidajkula
58568VisarUruqiМашки1983 Косово
59569ВАЛЕНТИНАУЗУНОВАЖенски1966 МакедонијаПХ Момент Плус Македонија
60570DejanNaumovМашки1994 СрбијаMTB Istok
61571AleksandarJovanovskiМашки1981 Македонија
62572AlenJovcevskiМашки1973 Македонија
63573MartinStamenkovskiМашки1989 Македонија
64574IvanaKocevskaЖенски1996 Македонија
65575AleksandarKuzmanovМашки1979 МакедонијаPsk Makpetrol
66576IgorArsovskiМашки1989 Македонија
67577ИванВукелиќМашки1976 Македонија
68578CinziaPaneroЖенски1963 ИталијаBegrade Runnung Club
69579JovicaRistovskiМашки1988 Македонијаadidas runners Skopje
70580АлександарШарковскиМашки1992 МакедонијаRun For Fun Macedonia
71581BojanPetrovskiМашки1989 Македонија
72582MihaelaGjorgjioskaЖенски1995 Македонија
73583ЕленаДиновска ЗарапчиевЖенски1984 МакедонијаAK 8
74584AleksandarZarapchievМашки1982 МакедонијаAK 8
75585BranislavNikoloskiМашки1979 Македонија
76586EMIROSMANOSKIМашки1989 Македонија
77587JelenaJovanovicЖенски1984 Србија
78588BojanSimonovskiМашки1986 Македонија
79589HristijanNasevskiМашки1996 МакедонијаOK Zlatovrv
80590TrajceZaevМашки1979 Македонија
81591VaskoDinevМашки1979 Македонија
82592ВалентинаЈошевскаЖенски1975 МакедонијаNRC – Nike + Run Club Skopje
83593EminaAmitЖенски1984 Македонија
84594ДимитарДренкоскиМашки1988 Македонија
85595ElenaRtoskaЖенски1998 МакедонијаZAPS Edinak
86596IvaRangelovaЖенски1993 Македонија
87597DimitarPop AleksovМашки1989 МакедонијаSkobul
88598YasenGarkovМашки1984 Бугарија
89599AleksandarIlievМашки1974 Македонија091RUNCrW
90600VladimirPavlovМашки1985 МакедонијаThe Running Squad
91601DejanRistovМашки1988 МакедонијаThe Running Squad
92602ZoranRistovМашки1979 МакедонијаThe Running Squad
93603StefanMartinskiМашки1988 Македонија
94604АндрејМартинскиМашки1993 Македонија
95605SybilleSchmidtЖенски1978 Австрија
96606БисераНиколовскаЖенски1983 Македонија091RUNCrW
97607JelenaDonevicЖенски1986 Македонија
98608PeceEminagovМашки1984 Македонија
99609СтанишаВељковиќМашки1984 МакедонијаNRC - Nike + Run Club Skopje
100610DimitarPavlovskiМашки1981 Македонија
101611MarjanaMladenovskaЖенски1988 Македонија
102612MagdalenaWysockaЖенски1982 ПолскаPolish Embassy
103613DejanKirovskiМашки1986 Македонија
104614ФилипИлиевМашки1987 Македонија
105615ДаркоРистовскиМашки1988 Македонија
106616PetarTodorovskiМашки1987 МакедонијаCrossFit Skopje
107617NadicaJovanovikjЖенски1993 Македонија
108618NikolaPolizovskiМашки1981 МакедонијаBelasica Run
109619ТониАтанасовМашки1995 Македонија
110620VasilVasilevМашки1992 БугаријаTeam ShiSharka
111621KatarinaRadicevicЖенски1988 МакедонијаEkipa.mk
112622GoranStanoevskiМашки1973 МакедонијаEkipa.mk
113623RenataRadicevic StanoevskiЖенски1974 МакедонијаEkipa.mk
114624DusanNaumovskiМашки1998 МакедонијаEkipa.mk
115625BorisGjorgjievМашки1957 МакедонијаMeridian Atletik EKO
116626DimitarJanevskiМашки1985 Македонија
117627АтанасМихајловскиМашки1984 МакедонијаАлебрас
118628DARKOPECEVSKIМашки1984 МакедонијаAlebras
119629DarkoJovanovМашки1989 Македонија
120630DarkoKjurchievskiМашки1985 Македонија
121631БОРИСАЛЕКСОВСКИМашки1992 Македонија
122632PaulGraddonМашки1974 САД
123633RobertVelkovskiМашки1988 Македонија
124634AgronRamadaniМашки1981 Косово
125635IvanaGerchakovaЖенски1986 МакедонијаTrex
126636AleksandarAncevskiМашки1987 Македонија
127637HugoMoralesМашки1990 Мексико
128638alleksandarmittrevskiМашки1990 МакедонијаMeridijan athletic EKO
129639IsaGacaferiМашки1983 Косово
130640PeterThompsonМашки1990 Ирска
131641ГоранЧолићМашки1965 СрбијаЉуктен ПСД
132642BorcheGlafcheМашки1994 Македонија
133643ДаркоГлавчеМашки2002 Македонија
134644JorgoKostovМашки1990 Македонија
135645RisteAndreevskiМашки1985 Македонија
136646MareSrbinovskaЖенски1979 МакедонијаFEIT
137647TomislavKartalovМашки1978 МакедонијаFEIT
138648MihalyRaczМашки1975 Унгарија
139649StoilkoStoicevМашки1979 МакедонијаZdruzenie na slepi lica na Grad Skopje
140650NikolaTutevskiМашки1986 Македонија
141651ДраганТевдовскиМашки1979 МакедонијаNRC - Nike + Run Club
142652NikoNikoloskiМашки1986 Македонија
143653ДалиборВчков ВчеМашки1985 Македонија
144654DarkoNajdovskiМашки1983 Македонија091RUNCrW
145655KarlWeberМашки1985 Германија
146656NatashaGichevaЖенски1982 Македонија
147657IvanaCenerićЖенски1986 Србија
148658GoranDamjanoskiМашки1976 Македонија
149659AnastasijaSlavkovskaЖенски1998 МакедонијаПК Македон
150660GoranBilbiloskiМашки1977 Македонија
151661ЖаркоМарковскиМашки1991 Македонија
152662DejanNesicМашки1972 СрбијаPk Runolist Jagodina
153663JankoJanevskiМашки1981 Македонија
154664IrenaJanevskaЖенски1982 Македонија
155665БорјанБожиновскиМашки1992 Македонија
156666LaraKrsteva-IchokjaevaЖенски1971 МакедонијаNRC - Nike + Run Club Skopje
157667СтефанСтојановскиМашки1991 МакедонијаKoftari
158668ВаскоПавловскиМашки1991 МакедонијаKoftari
159669ВИКТОРБИБОСКИМашки1986 МакедонијаSPARKASSE LEASING
160670LiridonSelmaniМашки1990 МакедонијаStruga609
161671SandeStojanovskiМашки1947 МакедонијаTREX
162672ФросинаДишлијовскаЖенски1991 Македонија
163673IgorDelovМашки1989 МакедонијаGITKO Strong
164674MijalchoAndonovskiМашки1986 МакедонијаA.K. Delta
165675OLGADinevaЖенски1978 МакедонијаKRVODARITEL
166676АлександарБаевскиМашки1993 МакедонијаКРВОДАРИТЕЛ
167677GorancoTasevskiМашки1970 Македонија
168678ДеанИвановскиМашки1979 МакедонијаRasta Runners
169679JavierRuizМашки1979 ШпанијаEvoluxer
170680AngelaManchevskaЖенски1990 Македонија
171681ЉубенКоцевМашки1992 Македонија
172682GoranPopovМашки1992 МакедонијаRESTful
173683NenadRistovskiМашки1987 МакедонијаRESTFul
174684PavleIvanovskiМашки1984 Македонија
175685MilanAndreevМашки1983 Македонија
176686MaverickPopovicМашки1987 Велика БританијаMaverick Mindset
177687MartinKoceskiМашки1989 МакедонијаOK Zlatovrv
178688ФилипШулевскиМашки1993 Македонија
179689AndrejaIsaievМашки1989 Македонија
180690EmilMiftariМашки1977 МакедонијаMondano
181691NikolaPavlovМашки1988 МакедонијаNike + Run Club
182692ДраганНиколовскиМашки1991 МакедонијаСПДД
183693БобанГеоргиевМашки1989 Македонија
184БисераКафтановаЖенски1988 Македонија
185ЉубомирСтошевскиМашки1990 МакедонијаI Love Hiking Macedonia
186СузанаРунтеваЖенски1987 Македонија
187RenataRadicevic stenaevskiЖенски1974 Македонија
188StanislavaStratievaЖенски1975 Бугарија
189VenetaKurtevaЖенски1978 Бугарија
190БлагојаАцковскиМашки1953 МакедонијаMakedon,Endurans,Skobul
191IlirZhegrovaМашки1989 КосовоNo Team
192VladimirMarjanovicМашки1986 Србија/
193SnezanaJovanovicЖенски1982 Србија
194KarlWeberМашки1985 Германија
195SlavcoBakuleskiМашки1977 Македонија
196MilenaSimicЖенски1986 Србија
197FilipVasilevskiМашки2000 Македонија
198MarkoJovanovicМашки1985 СрбијаPEK GORA Kragujevac
199IvanMukoskiМашки1991 Србија
200МаријаМаневаЖенски1978 Македонија
201ПетарМукоскиМашки1996 Македонија/
202LyubomirZranchevМашки1988 Бугарија
203ЈованаСваќароскаЖенски1999 Македонија
204DarkoJovanovМашки1989 Македонија
205BrankaŠošić-JurjevićЖенски1972 СрбијаBRC Trail Crew
206MarinaStojmirovaЖенски1979 Македонија
207GJOKOMARINKOVIKJМашки1985 МакедонијаP.k CENTAR
208ЃоргиНастевскиМашки1989 Македонија/
209DANIELPESHIKJМашки1985 Македонија
210GoranAndonovskiМашки1978 МакедонијаBobo i Iva
211MareSrbinovskaЖенски1979 МакедонијаFEIT
212ИлијаПетровМашки1987 Македонија/
213AlenJovcevskiМашки1973 Македонија
214GorjanNikolovskiМашки1981 Македонија
215МарјанЈовчевскиМашки1973 Македонија
216МихаилПеткоскиМашки1997 МакедонијаTwist computers - Prilep
217SandraSpirovaЖенски1991 Македонија
218МартинаДимитровскаЖенски1985 Македонија
219IgorDelovМашки1989 МакедонијаGITKO strong
220SnezanaDjuricЖенски1990 СрбијаKES Kragujevac, sponsored by Skyrunner Frontrunner
221DanijelaDanilovicЖенски1968 СрбијаPSK Balkan
222IvanVeljkovićМашки1978 СрбијаARK Duge Staze
223BatonGashiМашки1993 Косово
224DejanMarkovićМашки1982 Србија
225NitaLatifiЖенски1992 КосовоKTRA
226ArtenBajrushiМашки1973 КосовоKTRA
227artenbajrushiМашки1973 КосовоKTRA
228RasimMrlakuМашки1977 КосовоKTRA
229ValonEjupiМашки1984 КосовоKTRA
230BujarGashiМашки1979 КосовоKTRA
231EdmondJakupiМашки1977 КосовоKosova Trail Running Association
232JasharStatovciМашки1982 КосовоKosova Trail Running Association
233ShkumbinCenaМашки1983 КосовоKosova Trail Running Association
234SashoRusovskiМашки1974 Македонија
235MarijaDjordjevicЖенски1987 Србија
236DarkoStavrevМашки2002 МакедонијаMTB Stip
237СашоЈовановскиМашки1975 Македонија
238AdnanBislimiМашки1979 КосовоKTRA
239SelimKaloshiМашки1984 Македонија
240SandraGjorgievaЖенски1994 Македонија
241KatarinaValterovicЖенски1991 СрбијаBRC Trail Crew
242MARJANBONEVМашки1988 Македонија
243EmilMiftariМашки1977 МакедонијаMondano
244MilošStanojevićМашки1990 СрбијаPK Runolist,Jagodina
245ДејанПетковМашки1982 МакедонијаPetkov Running Team

Пријавени учесници за Водно-Матка Треил Маратон

Ред. Бр.Стартен
БИБ Број
ИмеПрезимеПолГод. на
раѓање
ЗемјаКлуб
1101AleksandarStojkoskiМашки1990 Македонија
2102SanjaNajdovskiЖенски1990 МакедонијаTREX
3111IgorPirkovskiМашки1989 МакедонијаTREX
4112EdmondCukallaМашки1983 АлбанијаTiRun
5113BetimIbraimiМашки1987 АвстријаStruga Eagles
6114ViganHoxhaМашки1985 КосовоGërmia Beardogs
7115TzvetaKoukourechkovaЖенски1977 БугаријаKotkite
8116EvelinaDamyanovaЖенски1974 Бугарија5kmrun
9117DarkoAleksovskiМашки1995 МакедонијаSNR
10118RastislavMeľuchМашки1978 Словачка
11119AbdurahmanKocbasliМашки1979 Косово
12120SavoSpasenovskiМашки1955 Македонија
13121LyubomirZranchevМашки1988 БугаријаLZ
14122KrzysztofSzczygiełМашки1978 ПолскаHati Team
15123DejanPanovМашки1982 Македонија
16124BekirMemediМашки1981 МакедонијаSHMA-Gazi Baba
17125EridaKurshumlijaЖенски1994 КосовоX-Trailers
18126MilenaNikolovaЖенски1977 БугаријаKOTKITE
19127MilkoMilchevМашки1971 БугаријаPunk's not dead
20128MilosMilisavljevicМашки1985 СрбијаBRC Trail CREW
21129AndrasRadvanszkiМашки1978 Унгарија
22130SzabolcsHáryМашки1972 Унгарија
23131JessicaHanbackЖенски1991 Македонија
24132BobanStojanovskiМашки1984 Македонија
25133ДраганГлишићМашки1967 СрбијаЉуктен ПСД
26134ЉубомирРадојкоМашки1974 СрбијаЉуктен ПСД
27135AHMETSAHINOZМашки1988 Турција
28136ValjetGerguriМашки1989 КосовоTreventi
29137RaoulBjörnМашки1962 ФинскаKPK 24/7
30138WilliamDannyМашки1979 Велика Британија
31139DarkoShipovikjМашки1985 МакедонијаTREX
32140ViktorNajdovskiМашки1986 МакедонијаTREX
33141НевенаТопличићЖенски1992 СрбијаЉуктен ПСД
34142ВасилТодоровскиМашки1986 МакедонијаА.К. Скопје
35143МихајлоТрајкоскиМашки1989 МакедонијаДЕЛТА
36144RisteŠkrekovskiМашки1970 СловенијаThe Lonely Runner
37145MayaMalkanovaЖенски1970 Бугарија
38146DejanIvankovicМашки1982 СрбијаBRC Trail CREW
39147ДејанчоСандевМашки1977 Македонија
40148IvicaJovanovikjМашки1985 МакедонијаTREX
41149StefanStamenkovskiМашки1991 Македонија
42150АлександарЕленинМашки1983 МакедонијаЗАПС „ЕДИНАК“
43151ЛазеМиновскиМашки1976 МакедонијаProbike Team
44152AleksandarManojlovskiМашки1972 МакедонијаLjuboten
45153OliverDugalikjМашки1984 Македонија
46154Goranpop-IvanovМашки1973 МакедонијаNRC – Nike + Run Club Skopje
47155ВладимирКарамановскиМашки1995 Македонија
48156GEORGIGEORGIEVМашки1977 Бугарија
49157AntonioKaranfiloskiМашки1996 МакедонијаZAPS Edinak
50158АлександарМилескиМашки1990 МакедонијаEndava
51159DarkoAtanasovМашки1978 МакедонијаThe Running Squad
52160ЯсенГърковМашки1984 Бугарија
53161СтефанАрсовскиМашки1986 МакедонијаI Love Hiking Macedonia
54162ViktorTonevМашки1990 БугаријаUltraWay
55163NikolaCicoskiМашки1984 МакедонијаTREX
56164МариоДойчевМашки1983 Бугарија
57165AceTemelkovskiМашки1966 Македонија
58166PiotrWysockiМашки1981 ПолскаPolish Embassy
59167robertilievМашки1981 МакедонијаThe Running Squad
60168IgorZikovМашки1978 Македонија
61169TanjaBabunskaЖенски1972 МакедонијаTrex
62170ВасилСкрческиМашки1985 МакедонијаI love hiking group Macedonia
63171RejhanKrasniqiМашки1998 КосовоGermia555
64172AndyScottМашки1978 Велика Британија
65173VlatkoRajchinМашки1983 МакедонијаDELTA
66174SinišaStankovićМашки1988 СрбијаAK VRANJSKI MARATONCI
67175RumenigeYurukovМашки1992 БугаријаTeam Skisharki
68176BorcheKolarskiМашки1987 МакедонијаFarmahem
69177AndreasAthanasiadisМашки1963 ГрцијаMountaineers fron Transcaucasus
70178AnastasGechevМашки1983 Македонија
71179ИванаЈовановскаЖенски1987 МакедонијаILoveHiking Macedonia
72180TomislavTodorovskiМашки1990 Македонија
73181MomchilPekovМашки1983 БугаријаBegach Running Club
74182ВељанПаризовМашки1990 МакедонијаМеридијан Атлетик-Еко
75183ViktorMihaylovМашки1985 БугаријаPalyak Pernik
76184IvanKunchevМашки1984 БугаријаPaliak Pernik
77185JoergQuentinМашки1963 ГерманијаTSV Bienenbüttel Lauftreff
78186NikolaPenchevМашки1989 БугаријаSofia Mountaineering Club
79187VaskoGjorgjievskiМашки1987 Македонија
80188ChristianSchultheisМашки1982 ГерманијаDASH Researcheries
81189MilenaSimicЖенски1986 Србија
82190PeterLodriМашки1992 Унгарија
83191DarkoRoglevМашки1984 МакедонијаTREX
84192KarimBeoucheМашки1990 ФранцијаSalsAthletes
85193DobrinZaineaМашки1986 РоманијаSalsAthletes
86194IvicaNajdovskiМашки1979 МакедонијаWolf Pack
87195BojanMarkovićМашки1975 Србија
88196ATANASPETROVМашки1976 Бугарија
89197TsvetelinZamfirovМашки1980 БугаријаClimb&Run
90198ИванРадевМашки1995 Македонија
91199РадмилаЈовановаЖенски1988 Македонија
92200rajnedzamgozovaЖенски1976 Македонија...
93201IgorStojanovskiМашки1981 МакедонијаTrex
94202IlirZhegrovaМашки1989 КосовоNo Team
95203GentianLikajМашки1987 Косово
96204MarkoDjuricicМашки1989 Македонија
97205MihailoNikolićМашки1986 СрбијаPSD Ćira Lajkovac
98206ДејанОгненоскиМашки1986 Македонија
99207AntonioBrankovikjМашки1990 Македонија
100208CarterSaundersМашки1980 САДGermia Beardogs
101AniYanevaЖенски1979 Бугарија
102NikolaCicoskiМашки1984 МакедонијаTREX
103BurimLeciМашки1981 КосовоKosova Trail Running Associacion
104NikolaJanevМашки1994 МакедонијаTREX
105StefanAndovМашки1990 Македонија
106MarijaPelikonЖенски1981 Македонија/
107MarjanGorgievskiМашки1977 Македонија/
108ZdravkoDejanovicМашки1965 МакедонијаAnapurna
109FetijeSelimiЖенски1976 КосовоKTRA
110NaimFoniqiМашки1968 КосовоKTRA
111NaimFoniqiМашки1968 КосовоKTRA
112EdmondJakupiМашки1977 КосовоKosova Trail Running Association
113LabiNotiМашки1975 КосовоKTRA
114AstritDeskuМашки1978 КосовоKTRA
115СашкоЈосифовскиМашки1966 МакедонијаMTB-Istok
116VisarMuharremiМашки1977 КосовоKosovo Trail Running Association
117VisarMuharremiМашки1977 КосовоKosova Trail Running Association
118СашкоКафтановМашки1980 Македонија
119СлободанПанајотовМашки1999 МакедонијаЗСК ЈУГОИСТОК
120MuhametKrasniqiМашки1962 КосовоKosova Trail Running Association
121EridaKurshumlijaЖенски1994 КосовоX-Trailers
122IlirZhegrovaМашки1989 КосовоNo Team
123AdrianaSzczygiełЖенски1980 ПолскаHati Team
124AlinVasilescuМашки1977 Романија
125AtanasManevМашки1982 Бугарија
126SimeonNinovМашки1976 Бугарија
127ArmendKrasniqiМашки1985 Косово
128VlatkoRajchinМашки1983 МакедонијаDELTA
129EmiliyanBorikovМашки1977 БугаријаAzimut Sport Academy
130AleksandraTodorovićЖенски1974 СрбијаPSK Balkan
131MarkoJovanovicМашки1985 СрбијаPek Gora Kragujevac
132СтефанМичевскиМашки1994 Македонија
133MarijapelikonЖенски1981 Македонија/
134ДејанчоСандевМашки1977 Македонија
135KaterinaNikolovskaЖенски1989 МакедонијаTREX
136AbdyrrahimHaxhidemaМашки1965 КосовоFerizaj trail running
137LibertaGaniЖенски1990 Албанија
138FlutraLeciЖенски1995 Косово
139NikolaNikolovМашки1974 БугаријаUltraNiksi
140AndrijanaAnastasoskaЖенски1991 МакедонијаCross cycling- Kumanovo
141ИвицаНајдовскиМашки1979 МакедонијаWolf Pack
142AbdyrrahimHaxhidemaМашки1965 КосовоFerizaj trail running
143VeselkaVelikovaЖенски1990 БугаријаSofia Mountaneering Club
144JankoJanevskiМашки1981 Македонија
145KarlWeberМашки1985 Германија
146IvanVeljkovićМашки1978 СрбијаARK Duge Staze
147DraganMladenovicМашки1973 Србија
148JelenaJanežićЖенски1988 СрбијаFitnes klub Sokolana / Tribe
149HamimChilafiМашки1981 МакедонијаLIRIA
150HamimChilafiМашки1981 МакедонијаLIRIA
151ArbenBerbatovciМашки1976 КосовоX-Trailers
152AstritDeskuМашки1978 КосовоKTRA
153KirilKochevМашки2001 Македонија
154NitaLatifiЖенски1992 КосовоKTRA
155BlagojaPecevskiМашки1978 МакедонијаTransverzalec
156BejtushKiçmariМашки1977 КосовоKosovo Trail Running Association (KTRA)
157VisarMuharremiМашки1977 КосовоKosova Trail Running Association
158BujarGashiМашки1979 КосовоKTRA
159LumniHaxholliМашки1973 КосовоKosova Trail Running Association
160KristijanArsovskiМашки1999 Македонија
161MuhametKrasniqiМашки1962 КосовоKTRA
162SashoRusovskiМашки1974 Македонија

PARTNERS

closealign-left linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram