Сместување 2018-11-24T15:28:47+00:00

СМЕСТУВАЊЕ

Официјално сместување на трката – Водно-Матка Треил Маратон

Комплекс Македонско Село

Патување низ сокаците на македонската историја…

Македонско село е комплекс од хотелскo сместувањe и ресторани, изграден во традиционалниот дух на македонската архитектура од 19тиот и 20тиот век. На површина од 12.000 м2, комплексот е составен од шеснаесет автентични куќи со вкупен сместувачки капацитет од 100 гости.

Лоциран во прекрасната природа на планината Водно која изобилува со густа шума и чист планински воздух, комплексот е препознатлив по својот уникатен шарм и на посетителите им нуди можност да уживаат во традиционалниот амбиент, вкусната храна и бројните активности.


Пријавените натпреварувачи и најблиските што ги придружуваат на настанот „Водно-Матка Треил Маратон” имаат можност да престојуваат во комплексот Македонско Село по промотивна цена:

 • 39 Eвра за 2 лица со вклучен појадок
 • 25 Eвра за 1 лице со вклучен појадок

Во резервацијата наведете ознака – Водно-Матка Маратон – и БИБ број (добиен по успешна регистрација за некоја од трките).

Оддалеченост од старт – 9км по асфалтен пат

Оддалеченост од финиш – 5км по асфалтен пат (од Средно Водно)

Асфалтниот пат Средно Водно – Горно Нерези е затворен за автомобили за време на викенди од 09 – 16 часот.


ГАЛЕРИЈА

Комплексот располага со:

2 x Single room

2 x Twin room

43 x Double rooms

1 x Three bedroom apartment (1 king size, 1 single bed)

1 x Apartment (2 king size, 1 single bed)

Секој апартман располага со:

 • Мини бар
 • Бесплатен безжичен интернет
 • LCD ТВ со бројни интернационални канали
 • Телефон
 • LED осветлување
 • Клима уред со индивидуално подесување
 • Противпожарен аларм
 • Бања со туш кабина
 • Хербална козметика
 • Постелнина од 100% памучен сатен
 • Крпи
 • Папучи
 • Фен за коса
 • Бањарки (достапно на Ваше барање)

Во склоп на комплексот посетителите имаат можност да ги посетат следните уникатни делови:

Храна, пијалок и уживање

Активности

 • Кујунџиската работилница
 • Грнчарството
 • Ткајачницата
 • Винарската визба
 • Етнолошки Музеј

РЕЗЕРВАЦИИ

www.macedonianvillage.mk

е-маил info@macedonianvillage.mk

Телефон +389 72 260 600

Локација: с.Горно Нерези, Скопје

https://goo.gl/maps/Z1RRPiR26S42

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550